Szkoła letnia „Green Campus – ENHANCE summer school on climate change”

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”. Wezmą w niej udział studenci reprezentujący wszystkie uczelnie ENHANCE. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym (5 dni zdalnie i 5 stacjonarnie) przez wykładowców z kilku Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Wydział SiMR nawiązał stałą współpracę z PSPA

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) podpisały właśnie porozumienie o stałej współpracy badawczo-rozwojowej i dydaktycznej. Przedmiotem Porozumienia jest między innymi partnerstwo merytoryczne w zakresie uruchomienia nowego kierunku studiów podyplomowych, unikatowego programu stażowego i praktyki studenckich, a także wymiana wiedzy eksperckiej i wspólne projekty naukowe oraz badawcze w obszarze elektromobilności.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich

Od 1 lipca do 15 sierpnia trwa rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich, oferujących ponad 400 tematów badawczych do realizacji w ramach doktoratu i pozwalających wziąć udział w ciekawych projektach, często ze znanymi polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi, a nawet uzyskać podwójny doktorat we współpracy z wybranymi uczelniami z całego świata.

Biuro Dziekana nieczynne w dn. 25 czerwca 2021 r.

W dniu 25 czerwca 2021 roku Biuro Dziekana będzie nieczynne.

BMW Group przekazało wydziałowi SiMR nowe BMW serii 1

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej otrzymał od BMW Group najnowszej generacji BMW serii 1. Samochód będzie wykorzystywany przez studentów w celach szkoleniowo-naukowych podczas zajęć praktycznych. Jest to kolejny etap wieloletniej współpracy obu instytucji.

Zaproszenie do udziału w debacie ENHANCE Conversations

Zaproszamy do udziału w ENHANCE Conversations – pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE, która będzie realizowana zdalnie w dn. 15 czerwca br. w godz. 16:00 - 17:30.

Zaproszenie na konferencję „Culture-Science-Education”

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na konferencję Culture-Science-Education, organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa), początek o godzinie 8:30.

Women in Tech Days

Zapraszamy studentów oraz doktorantów na 2-dniowy festiwal Women in Tech Days, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w dniach 25 i 26 maja.

Projekt koła naukowego Proton Dynamic wśród laureatów konkursu MEiN

W gronie laureatów pierwszego konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazł się zgłoszony przez działające przy naszym Wydziale koło naukowe Proton Dynamic projekt pn. Rozwój elektrycznego układu napędowego dużej mocy do pojazdu wyścigowego klasy Formuła Student.

Zmarł dr inż. Przemysław Majewski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 maja 2021 roku odszedł od nas dr inż. Przemysław Majewski, wieloletni pracownik Zespołu Dydaktyczno-Wychowawczego Napędów Elektrycznych i Sterowania w Instytucie Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.