Aktualności

WibroTech 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Konferencji Naukowej Wibroakustyki i Wibrotechniki oraz XIV Ogólnopolskim Seminarium Wibroakustyka w Systemach Technicznych WIBROTECH 2017.

Seminarium nt. oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2016

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2016 roku.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 25.11.2016 (piątek) dwudzieste piąte coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Nagroda Naukowa im. Witolda Nowackiego

Miło nam poinformować, że pracownik naszego Wydziału, dr hab. inż. Robert Zalewski, prof. PW, został laureatem VII Edycji Nagrody Naukowej im. Witolda Nowackiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej za wybitne osiągnięcia naukowe lub inżynierskie w zakresie mechaniki teoretycznej i stosowanej oraz zastosowań w budowie maszyn, urządzeń i konstrukcji.

Seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności

W dniu 16.11.2016 odbędzie się seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności. Na seminarium zostaną przedstawione działania podejmowane w tej dziedzinie przez poszczególne instytuty, zakłady oraz zespoły badawcze składające się z pracowników różnych jednostek naszego Wydziału.