Konkurs dla studentów „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”

Z okazji odbywających się już prawie od 40 lat Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE (Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, Targi EcoDom, Targi B2Energy oraz Targi Maszyn i Urządzeń) w dniach od 6 do 9 września 2022 r. organizowany jest tradycyjnie konkurs dla studentów, pod hasłem „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”.

Celem Konkursu jest promocja i popularyzacja utalentowanych studentów uczelni wyższych w dziedzinie przemysłu, w tym robotyki i automatyki, górnictwa, geologii, mechaniki, elektryki i elektroniki, IT, konstrukcji maszyn i urządzeń, a także promocja i wkład w rozwój polskiej i światowej gospodarki przemysłowej, zgodnej z ekologicznymi trendami na świecie.

W ramach Konkursu uczestnicy opracowują innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu. Praca konkursowa powinna obejmować maksymalnie 20 slajdów wraz z opisem:- innowacyjności rozwiązania,- możliwości zastosowania w przemyśle,- ewentualnymi efektami ekonomicznymi wdrożenia.

Dla zwycięzców Konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody. Dodatkowe informacje oraz dokumenty dotyczące Konkursu dostępne są pod adresem: www.expo-katowice.com/konkursy.

Zachęcamy wszystkich studentów do zgłaszania swoich innowacyjnych rozwiązań!