Studenci SiMR laureatami prestiżowego stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Hubert Bukowiecki i Franciszek Gawiński, studenci kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, otrzymali stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Jest to wyróżnienie przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

Nasi Stypendyści zostali docenieni za zaangażowanie w prace o charakterze naukowym. W swoich badaniach zajmują się modelowaniem pakowanych próżniowo granulatów. Biorą udział w projektach badawczych, których efektami są publikacje naukowe.

 

Franciszek Gawiński i Hubert Bukowiecki odebrali gratulacje z rąk prof. dr. hab. inż. Piotra Przybyłowicza, Dziekana Wydziału SiMR

 

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2021/2022 przyznano 432 studentom w Polsce. W tym gronie jest 17 osób z Politechniki Warszawskiej. Laureatów wybrano spośród 910 wniosków, które spełniały warunki otrzymania wyróżnienia. Stypendium jest wypłacane jednorazowo i wynosi 17 tys. zł.

Więcej informacji, w tym wytyczne oceny wniosków i listę wszystkich stypendystów można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/stypendia-ministra-dla-studentow-za-znaczace-osiagniecia