Egzaminy certyfikacyjne SolidWorks dla studentów i pracowników wydziału SiMR

Informujemy, że jako uczelnia możemy udostępnić studentom, doktorantom i pracownikom dydaktycznym PW bez żadnych opłat dostęp do egzaminów na certyfikaty ze znajomości parametrycznego systemu 3D CAD/CAM/CAE - SolidWorks. Normalnie kosztują one nawet kilkaset złotych. Są to certyfikaty honorowane przez wiele firm na świecie. Certyfikacja ta jest organizowana przez producenta oprogramowania - korporację SolidWorks: 

https://www.solidworks.com/certifications/academic-certification

Mamy dostępne różne certyfikaty - od podstawowego CSWA, poprzez profesjonalny CSWP, aż po specjalistyczne. Rodzaje certyfikatów z SolidWorks, sposoby przygotowania się do nich oraz sposób ich zdawania są opisane na wielu stronach internetowych np.:

https://solidmania.com/certyfikacja-solidworks-krok-po-kroku/ 

https://solidexpert.com/edukacja_/certyfikacja/

CSWA (Certified SOLIDWORKS Associate) to pierwszy i najłatwiejszy certyfikat z rodziny SOLIDWORKS. Zdanie certyfikatu oznacza, że kursant posiadana specjalistyczną wiedzę w zakresie trójwymiarowego modelowania brył, opracowywania koncepcji projektów i tworzenia zrównoważonych projektów w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Większość studentów Wydziału SiMR PW, którzy pozytywnie zaliczyli zajęcia "Modelowanie Geometryczne" na 1 roku studiów inżynierskich powinna sobie poradzić z egzaminem na certyfikat CSWA.
Drugi certyfikat, CWSP (Certified SOLIDWORKS Professional), wymaga większego doświadczenia.

Najpierw student musi zdobyć certyfikat CSWA, a dopiero po jego zdobyciu próbować zdawać następne. Po nieudanym egzaminie można aplikować o nowy dostęp i próbować zdawać egzamin jeszcze raz, ale dopiero po 14 dniach.

Na YouTube są filmy pokazujące jak zdaje się egzamin na certyfikat SolidWorks CSWA:

https://www.youtube.com/watch?v=6cAx0KCXSYo&list=PLE5C6B3135D7D277F 

https://www.youtube.com/watch?v=CWbDrbiepSE&t=355s 

https://www.youtube.com/watch?v=W9OtdcHyKVc&t=630s

https://www.youtube.com/playlist?list=PLE5C6B3135D7D277F

Do egzaminu pobiera się oprogramowanie ze strony: https://3dexperience.virtualtester.com/ 
Jest tam możliwość bezpłatnego i wielokrotnego zrobienia próbnego egzaminu CWSA i CWSP. 

Obecnie na Wydziale SiMR PW zdecydowano, że egzamin student zdaje samodzielnie w domu. Dostęp do egzaminu  jest generowany dla konkretnego studenta (jest to jego adres poczty PW) i nie ma możliwości przekazania go innej osobie. Egzamin student musi wykonać samodzielnie, w terminie 30 dni , bo potem dostęp traci ważność. Informację o tym dostępie, wysyła studentom dr inż. Stanisław Skotnicki. Zainteresowani studenci wydziału SiMR PW proszeni są o wysłanie do niego listu ze swojej poczty PW na adres stanislaw.skotnicki@pw.edu.pl, podając jaki typ certyfikatu chcą zdobyć i swoje pełne dane, tj.: nr indeksu, rok i typ studiów (inżynierskie, magisterskie, dzienne, zaoczne), kierunek studiów (MPiMR, MTR, IPEH) oraz adres e-mail w formacie "numer@pw.edu.pl".