Festiwal Hipolita i Ludwiki - Święto Kolonii Wawelberga

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Hipolita i Ludwiki – Święto Kolonii Wawelberga, którego obchody odbędą się 29 maja w godzinach 14:00÷21:00 na terenie Kolonii Wawelberga przy ulicy Górczewskiej 15 w Warszawie.

Na tegorocznym Festiwalu Hipolita i Ludwiki wystąpi Marcin Wasilewski Trio, zespół łączący wielką jazzową tradycję i nowoczesność w kluczowej dla współczesnego jazzu i także ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio, a jednocześnie potrafiący znaleźć w jej obrębie swój własny rozpoznawalny głos.

Na Festiwalu Hipolita i Ludwiki usłyszymy również Maritę Albán Juárez Quartet – grupę założoną przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków, wokalistkę Maritę i perkusistę Josego. Kwartet, w którym eksplorują tematy od tropicalismo i muzyki Afro-Peru.

Fani folkloru Warszawy będą mogli obejrzeć spektakl /czytanie performatywne „Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku", przy akompaniamencie Kapeli Sztajer w reżyserii Konrada Żygadło.

Dzieci zapraszamy na spektakl "Legendy Warszawskie" Teatru BAZA w reżyserii Tomasza Zadróżnego.

Festiwalowi Hipolita i Ludwiki 2022 będzie towarzyszyła wystawa ,,Pasja Fotografii - Zbyszko Siemaszko", opowieść o wybitnym fotografie i dokumentaliście odbudowy Warszawy.

Tematem wiodącym tegorocznego festiwalu będą działania na rzecz ochrony zabytków. Kolonia Wawelberga jako przykład renowacji. Osiedle wybudowane w latach 1898-1900 według projektu Edwarda Goldberga, najstarsze istniejące osiedle mieszkaniowe w Warszawie, cenny zabytek będący świadectwem nowoczesnej myśli architektonicznej w końcu XIX wieku w Polsce.

https://www.facebook.com/events/659592278696071

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Program obchodów: