Zbiórka rzeczowa dla Ukrainy

Obok uruchomionego w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej centralnego punktu zbiórki rzeczowej na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych powstał jego punkt filialny.

Wydziałowy punkt zbiórki znajduje się przy wejściu głównym do budynku, obok portierni. Dary przyjmowane będą codziennie, również w soboty i niedziele, w godzinach 7 ÷ 20 i stąd przekazywane do punktu centralnego.

Centralny politechniczny punkt zbiórki, ulokowany jest w pomieszczeniu dawnej księgarni przy Dużej Auli na poziomie 0 i działa w godzinach 8 ÷ 20, również 7 dni w tygodniu. Zebrane rzeczy będą przekazywane do mazowieckiego oddziału PCK i stamtąd do potrzebujących.

Zbierane będą następujące produkty:

  • żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy,
  • kosmetyki i środki chemiczne: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, jednorazowe pieluchy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń,
  • środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • nowe koce i śpiwory. 

Więcej informacji o działaniach PW w ramach pomocy walczącej Ukrainie: PW solidarna z Ukrainą.