KN Proton Dynamic

Proton Dynamic to zespół Formuły Student, który powstał w 2017 roku i zajmuje się projektowaniem oraz budową elektrycznych bolidów wyścigowych Formuły Student oraz udziałem w międzynarodowych zawodach, które co roku odbywają się na największych torach wyścigowych. Tym samym zespół kontynuuje tradycję budowy bolidów Formuły Student na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Obecnie w skład zespołu wchodzi 35 ambitnych studentów, których połączyła wspólna pasja do motoryzacji.

W lipcu 2019 zespół ukończył swój pierwszy elektryczny bolid Formuły Student, z którym wziął udział w międzynarodowych zawodach Formula Student Eletric Italy 2019. Jest to tylko jeden z dwóch ukończonych elektrycznych bolidów w Polsce.

Podczas realizacji prac nad pojazdem zespół wykorzystuje szereg narzędzi do komputerowego wspomagania prac inżynierskich obejmujących m.in. modelowanie geometryczne CAD, analizy wytrzymałościowe, symulacje przepływów, symulacje energetyczne, projektowanie układów elektronicznych i wiele innych. W trakcie pracy nad projektem członkowie koła mają nie tylko możliwość zaprojektowania, ale również wykonania swoich autorskich projektów, wykorzystując przy tym najnowsze materiały oraz technologie, między innymi druk 3D umożliwiający zespołowi szybkie prototypowanie czy wykonywanie gotowych elementów.

Obecnie prowadzone prace skupiają się na rozwoju pakietu aerodynamicznego z wykorzystaniem zasilanego efektu przyziemnego, implementacji mechanizmu odzyskiwania energii kinetycznej w elektrycznym układzie napędowym, rozwoju prac nad autorskim układem zarządzania pracą baterii czy też wykonaniu autorskich czterotłoczkowych zacisków hamulcowych.

Zadaniem zespołu nie jest tylko zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie autorskiego bolidu. Studenci są odpowiedzialni całościowo za projekt, który obejmuje również kompleksową logistykę, finanse, marketing oraz PR. Ta inicjatywa stwarza wyjątkową możliwość wykorzystania i skonfrontowania w praktyce wiedzy zdobytej podczas studiów, a także szerokiej współpracy ze środowiskiem biznesowym.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie koniecznie zajrzyj na:

www.protondynamic.pl/

https://www.facebook.com/protondynamic

https://www.instagram.com/protondynamic/

 

Skontaktuj się z nami:

protondynamic@gmail.com