Aktualności

Spotkania przedstawicieli PKA ze studentami 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkania przedstawicieli PKA z nauczycielami akademickimi 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta – przypomnienie

Jeszcze do 30 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń w ramach ogłoszonego przez dziekana naszego wydziału konkursu na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta

Dziekan wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Celem Konkursu jest projekt urządzenia ułatwiającego codzienne życie takim osobom.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 
życzy w imieniu społeczności
Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej
Dziekan Wydziału
prof. dr hab. inż. Stanisław Radkowski

Zmarł dr hab. Feliks Rawski

W dniu 4 grudnia 2016 roku odszedł w wieku 82 lat dr hab. inż. Feliks Rawski, prof. PW, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

Zmiana sposobu rejestrowania kont w systemie MSDN

Sposób rejestrowania nowych użytkowników oraz przedłużania ważności istniejących kont w systemie MSDN AA ulega zmianie. Od 17 listopada 2016 zostanie wprowadzona automatyczna rejestracja użytkowników na podstawie aktualnych list studentów. Pracownikom zostaną założone konta na podstawie listy adresów email w domenie @simr.pw.edu.pl. W związku z powyższym proszę nie wysyłać maili rejestracyjnych na adres email MSDN@simr.pw.edu.pl.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich Pracowników i Studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017 w dniu 30 września 2016 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Kiermasz książek akademickich

W dniach 13-14 X oraz 17 X w budynku naszego Wydziału będzie miał miejsce kiermasz książek akademickich. W ofercie znajdą się skrypty i monografie wydane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej. Będzie możliwość nabywania ich z rabatem 10%.

Najnowsze wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z właśnie opublikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego Wydziału.

Sprzeciw European University Association wobec dymisji dziekanów tureckich uczelni

Zarząd European University Association (Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów), do którego należy również Politechnika Warszawska, w specjalnym oświadczeniu wyraził zaniepokojenie przymusowymi dymisjami dziekanów uczelni wyższych w Turcji.

Godziny otwarcia dziekanatu we wrześniu 2016 r.

We wrześniu 2016 r. obowiązują zmienione godziny pracy dziekanatu.

Opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania

Opiniowanie kandydatury prof. nzw. dr. hab. inż. Piotra Skawińskiego na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania odbędzie się w sekretariacie dziekana w dniach 13-20 września 2016 r. w godzinach 9.00 – 15.00.

Politechnika Warszawska upamiętnia rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Z myślą o upamiętnieniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Biuro Promocji i Informacji PW przygotowało historyczne atrakcje, które pozwolą mieszkańcom Warszawy cofnąć się w czasie i lepiej zrozumieć wydarzenia tamtych lat.

Zmarł prof. Jerzy Osiński

W dniu 2 lipca 2016 r. zmarł prof. dr hab. inż. Jerzy Osiński. Msza św. żałobna zostanie odprawiona dnia 6 lipca 2016 r. (środa) o godz. 12.00 w kościele św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz służewiecki. Wyjazd autokaru sprzed gmachu SiC o godz. 11.00.

Informacja o opłatach za parking w roku 2016

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o wysokości opłat z tytułu korzystania z miejsc parkingowych na terenie SiMR PW w roku 2016.

Opiniowanie kandydatów na kierowników Zakładów

Opiniowanie kandydatów na kierowników Zakładów odbędzie się w sekretariacie dziekana w dniach 24, 27 i 28 czerwca 2016 r. w godzinach 9:00 – 15:00.

Politechnika Warszawska ponownie najlepszą uczelnią techniczną w kraju

W rankingu szkół wyższych Perspektywy 2016 Politechnika Warszawska po raz 11 z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce. Ranking  potwierdza silną pozycję Politechniki Warszawskiej, która wśród wszystkich krajowych uczelni akademickich została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Dzień Wydziału SiMR 11 V 2016 r.

Dziekan oraz Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zapraszają na obchody Dnia Wydziału w dniu 11 maja 2016 r. przy ul. Narbutta 84 w Warszawie.