Aktualności

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku
wszystkim Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Wydziału
Samochodów i Maszyn Roboczych PW
        

         życzy Dziekan Wydziału SiMR
         Profesor Stanisław Radkowski

XXI Sympozjum Naukowe "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska"

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 6.12.2013 (piątek) XXI Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe: "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska".
Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=content/xxi-mpos

44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT) - 10.XII.2013r. (wtorek)

Centrum Bezpieczeństwa Technicznego serdecznie zaprasza na 44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT), które odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r.
(wtorek) w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5.

15 listopada - Dzień Politechniki Warszawskiej

W imieniu Pana Dziekana prof. Stanisława Radkowskiego uprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej znajduje się harmonogram obchodów Święta PW:
http://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Swieto-Politechniki-Warszawskiej

XXII Ogólnopolskie sympozjum - Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 21.11.2013 (czwartek) XXII coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych.

Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=konferencje

Obchody Jubileuszu 60 - lecia Wydziału SiMR

W dniu 18 października 2013 r. odbyła się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Swój udział zapowiedziało ponad 400 absolwentów. Uwzględniając osoby zaproszone oraz pracowników, łącznie w uroczystościach udział wzięło niemal 500 osób.

W bankiecie w klubie studenckim „Stodoła” wzięło udział ok. 240 osób.

Seminarium "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych"

Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych zaprasza na seminarium dydaktyczne dotyczące nowego kierunku kształcenia na wydziale: "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych".

Seminarium odbędzie się w dniu 17.10.2013r. od godz. 10.15 w s. Rady Wydziału (3.12).

Ogłoszenie o dialogu technicznym (ZWICK 1484)

Dokumenty związane z ogłoszeniem dialogu technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru wykonawcy modernizacji maszyny wytrzymałościowej ZWICK 1484

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2013/2014

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają na UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI roku akademickiego 2013/2014.
Uroczystość odbędzie się w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) dnia 1 października 2013 roku o godz. 14:00

Profesor Andrzej Tylikowski członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Na uroczystym, publicznym posiedzeniu Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) ogłoszono nazwiska nowo wybranych członków PAU. Wśród nowych członków jest pracownik Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, prof. dr hab. inż. Andrzej Tylikowski.

60-lecie Wydziału SiMR - Konferencja Jubileuszowa

W dniu 18.10.2013 (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału SiMR. Na Konferencję zaproszeni są wszyscy absolwenci, sympatycy i pracownicy naszego wydziału.

Nowa strona Wydziału

Z inicjatywy Pana Dziekana, prof. Stanisława Radkowskiego, od 11 maja 2013r. Wydział SiMR posiada nową stronę.

Zwracamy wszystkim uwagę, że najlepszym sposobem na jej przeglądanie jest menu na czarnym pasku u góry strony. Strona główna posiada też rozbudowane okna tematyczne, które „na skróty” zapewniają szybki dostęp do różnych działów tematycznych portalu.

VI Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów"

Sympozjum jest poświęcone szeroko rozumianej problematyce rozwoju pojazdów kołowych i gąsienicowych, ich rekonstrukcji oraz konserwacji. Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania będą układy przeniesienia napędu.
Podczas części plenarnej zostaną wygłoszone zaproszone referaty. Pozostałych uczestników Sympozjum zachęcamy do prezentacji swoich osiągnięć w postaci plakatu lub do ekspozycji obiektu w części wystawowej. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Sympozjum: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Zaproszenie na CAx Innovation

W dniach 11-14.04.2013r w Muzeum Techniki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie inżynierskie "CAx Innovation" będące rodzajem targów seminariów na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu i wytwarzaniu.
Na CAx Innovation będą prezentowane systemy 3D CAD/CAM/CAE wspomagające proces projektowania i wytwarzania, a także pokazywane będą drukarki 3D, skanery 3D, ramiona pomiarowe, rozwiązania wirtualnej rzeczywistości itp. Więcej w pliku PDF lub na stronie http://www.caxinnovation.pl gdzie można się zarejestrować i pobrać bezpłatną wejściówkę.

Półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013 r. na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział ponad 450 uczniów.