Rektor PW zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Powstanie Warszawskie było dramatycznym zrywem setek tysięcy warszawiaków. Walki nie ominęły także Politechniki Warszawskiej, żołnierzy jej broniących, nauczycieli akademickich i studentów. Terenu Politechniki ofiarnie bronił Batalion „Golski”, którego pomnik na terenie kampusu przypomina nam o tych strasznych wydarzeniach. Zachęcamy do udziału w akcji wysyłania pocztówek do Powstańców - pokażmy im, że o nich pamiętamy.

Kartki z Politechniki Warszawskiej, wypełnione przez Rektora prof. Jana Szmidta, trafią do Powstańców związanych z Batalionem „Golski”.

Więcej informacji na portalu Biuletynu PW oraz na stronie akcji BohaterON.