Uczelniane obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Żołnierze zgrupowania „Golski” na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, fot. archiwum Muzeum Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zaprasza na uroczystości związane z obchodami 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się w dniu 31 lipca o godzinie 16:30 ceremonią złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem batalionu „Golski” w Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej.

Z kolei na godzinę 17:30 zaplanowane jest półgodzinne uroczyste spotkanie w budynku Wydziału Architektury, w którym ulokowany był szpital powstańczy. Pierwszy dzień obchodów zakończy uroczysta msza święta w kościele Najświętszego Zbawiciela, która rozpocznie się o godzinie 18:30.

O godz. 16.30 odbędą się uczelniane uroczystości przy kwaterze 3 Batalionu AK „Golski” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Również na tym cmentarzu, na godzinę „W” (17:00) zaplanowane są uroczystości państwowe.

Na obchody rocznicowe szczególnie zaprasza środowisko 3 Batalionu Pancernego AK „Golski” oraz 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK „Jeleń”.

Śladami Powstania Warszawskiego na PW »